Юні дослідники-науковці у стінах суду

07.07.2021
Останній навчальний шкільний рік – рік роздумів та поглядів у доросле майбутнє, адже найголовніше, чим переймаються учні одинадцятих класів - це думки про майбутню професію. Візит до суду учнів випускних класів є відмінною можливістю побачити роботу судової влади зсередини та знайти відповіді на питання щодо вибору майбутнього фаху.
В рамках відзначення Днів адміністративної юстиції України, 06 липня 2021 року, до Хмельницького окружного адміністративного суду завітали учні - одинадцятикласники НВК №10, які є учасниками Малої академії наук України.
У ході зустрічі, суддя-спікер Діана Гнап розповіла учням про особливості юридичної професії, про роботу суду та судді, як організовуються та проводяться судові засідання, хто у них приймає участь. Розмова вийшла дуже жвавою, насиченою цікавими питаннями школярів. Аби перевірити власні знання та відчуття справедливості, учням продемонстровано мультфільм «Кінь проти Хом’яка».
Для вирішення суперечки між героями мультика Діана Дмитрівна змоделювала судове засідання, під час якого діти приміряли на себе роль судді, адвоката та інших учасників процесу. Яскраво вжившись в ролі, учні активно обговорювали суперечку, відстоювали позиції своїх сторін, намагаючись справедливо вирішити спір: кому ж залишити підкову – позивачу Коню чи відповідачу Хом’яку.
«Наша зустріч пройшла цікаво, пізнавально, залишила після себе позитивні емоції та гарний настрій. Сьогоднішній візит до суду має велике значення для дітей, які стоять на порозі дорослого життя і найважливішого вибору – вибору професії» - ділиться враженнями керівник дослідницького гуртка МАН – Заслужений вчитель України Оксана Юхимович.
Покидали стіни суду юні відвідувачі сповнені враженнями та неймовірними емоціями, ба більше - дехто навіть пообіцяв повернутись до Хмельницького окружного адміністративного суду вже дипломованим юристом.